Studenti gymnázia úspěšní v online soutěži JA CITI MEZINÁRODNÍ INNOVATION CAMP

21. 12. 2022

24. 11. 2022 se šestičlenná skupina studentů gymnázia z kvinty ve složení Dufek Daniel, Kolek Oliver, Kopa Jan Jetřich, Odvářková Lenka, Špačková Anna a Svoboda Tomáš zúčastnila online soutěže zaměřené na kreativitu a podnikavost s názvem JA CITI MEZINÁRODNÍ INNOVATION CAMP. ...

Soutěžilo se o nejlepší a nejkreativnější realistický nápad, který v kontextu s SDGs (cíle udržitelného rozvoje) navrhli řešení pro lepší a udržitelnější budoucnost. Úkolem bylo přijít s nápadem na vytvoření aplikace, služby či produktu a ten představit formou prezentace před vybranou porotou. Naši studenti předložili prezentaci na téma “Nová forma střední školy”.
Akce probíhala po přihlášení v on-line prostředí celý den, od rána až do 19.00 hod. Studenti pracovali ve skupině z domácího prostředí.
Že jejich práce byla nanejvýš reprezentativní, o tom svědčí hodnocení organizátorů celé akce: ,,Studenti Gymnázia T. G. Masaryka Hustopeče byli moc šikovní, odpovědně dodrželi vše, co bylo součástí zadání a účasti na akci. Prezentaci zvládli skvěle.“  Všechny zúčastněné týmy měly svého konzultanta, který také zhodnotil jejich práci: ,,Tým z Hustopečí spolupracoval nejvíc týmově, zapojili se všichni rovnoměrně v celém průběhu a měli jsme dobrou diskuzi."
Protože účast studentů byla velice kladně hodnocena, dostali všichni další možnost přihlášení se do podobné online soutěže v programu Social Innovation Relay.

Děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy.

Věra Komoňová, Mgr.