STK aneb Deštivý týden na Šumavě

10. 6. 2016

V týdnu po maturitách třída septima společně se 3. A pod vedením pí. uč. Cahové a p. uč. Šedého vyrazila na Sportovní turistický kurz. Rozhodli jsme se prochodit Šumavu, jelikož okolní příroda je vážně krásná ...

Tereza Vaculíková, 7. C

 

V týdnu po maturitách třída septima společně se 3. A pod vedením pí. uč. Cahové a p. uč. Šedého vyrazila na Sportovní turistický kurz. Rozhodli jsme se prochodit Šumavu, jelikož okolní příroda je vážně krásná, ovšem už na začátku se nám tak trochu lepila smůla na paty. Cestou do Švehlíkovy chaty se nám porouchal autobus, tak jsme odpoledne místo na Lipně strávili ve velmi pochybné vesničce. Po sedmi hodinách pro nás přijel nový a my se stihli ubytovat ještě před půlnocí.

V úterý nás navíc přivítalo nevlídné počasí. Ale ani to nás nezastavilo, vytáhli jsme pláštěnky a vydali se k Jezerní slati, kde se počasí trochu zklidnilo. Dále nás čekalo pozorování jelenů, kteří od nás byli zhruba dvacet metrů. Den jsme zakončili procházkou podél proudu řeky Vydry.

Ihned ve středu ráno jsme vyrazili na další pozorování – tentokrát vlků. Potom nás ale překvapila šílená bouřka a my museli dešti ujet – místo procházky okolo Černého a Čertova jezera jsme navštívili hrad Velhartice.

I přesto, že to ve čtvrtek vypadalo, že nikam nevyrazíme, tak se počasí včas umoudřilo a my měli možnost projít se okolo Boubínského pralesa.

V pátek jsme se po cestě zpátky domů stavili v městě Telč, které patří ke Světovému dědictví UNESCO.

I když nám počasí nevyšlo, tak jsem si během těchto dní Šumavu zamilovala a určitě se tam ještě někdy vrátím.

Tereza Vaculíková, 7. C