Skvělé výsledky v krajském kole zeměpisné olympiády 2021

20. 4. 2021

Ve středu 17. 3. se   kvůli stávajícím protiepidemiologickým opatřením uskutečnilo online krajské kolo zeměpisné olympiády. Soutěž se skládala ze tří částí – práce s atlasem, ověření teoretických znalostí a praktického úkolu. Naši školu reprezentovali Josef Fojtík (sekunda), Martina Knoflíčková (sekunda), Jan Bartoň (kvarta) a Jan Valíček (septima), kteří se kvalifikovali díky svým výborným výkonům v okresním kole. ...

V kategorii B určené sedmákům a sekundánům jsme měli dva soutěžící a oběma se při jejich premiéře v tomto krajském kole dařilo. Martina Knoflíčková obsadila v konkurenci třiadvaceti soutěžících velmi pěkné 13. místo a její spolužák Josef Fojtík dosáhl dokonce na vynikající 5. místo.
V kategorii C určené osmým a devátým ročníkům nebo terciím a kvartám uspěl nejlépe kvartán Jan Bartoň a obsadil nádherné 2. místo a svým bodovým ziskem se zařadil mezi nejlepší desítku zeměpisců v celé republice. Tímto výkonem se kvalifikoval do celostátního kola olympiády, kde poměří své znalosti s absolutní špičkou soutěžících.
   V kategorii D určené středoškolákům obsadil septimán Jan Valíček 19. místo.
   Postupem Jana Bartoně do celostátního finále jsme potvrdili naše postavení nejúspěšnější školy v okrese v této soutěži.  Všem reprezentantům  děkujeme za úžasné výkony. Věřím, že soutěž jim přinesla zajímavé zkušenosti. Janu Bartoňovi gratulujeme k postupu do celostátního finále a přejeme mu v něm hodně úspěchů!

Mgr. Petr Dvorník