Projekt Edison poprvé na naší škole!

12. 12. 2015

První týden v únoru přivítáme na naší škole 5-7 studentů VŠ, kteří budou prezentovat sociální, ekonomickou, politickou a kulturní situaci své země.Všechny aktivity budou v anglickém jazyce.Výuka bude formou  "škola hrou"  (interaktivní hodiny, workshopy, diskuze, hry aj.). Tento projekt má návaznost na ŠVP ( cizí jazyky, Z, D, ZSv, Bi, Hv ..). Zatím máme potvrzeno, že na naší škole povedou výuku stážisté z Indonézie, Gruzie, Taiwanu, Kyrgyzstánu a Austrálie.

Bližší informace v příloze a u vyučující J.Čeperové

Velkým přínosem tohoto projektu je také navázání přátelství se studenty těchto zemí.

Dopis pro rodiče ( v příloze) studentů, kteří budou mít zájem ubytovat studenty.

v týdnu od 1.2. do 5.2. 2016 se uskuteční na naší škole projekt EDISON, který zajišťuje mezinárodní studentská organizace AIESEC. Do školy přijede 5-7 studentů vysokých škol z celého světa hovořících anglicky, kteří budou přibližovat žákům svou zemi, se staršími mluvit anglicky, mladší učit například tanec nebo písničku, hrát hry. Děti se tak budou moci setkat s mladými lidmi z celého světa a samozřejmě ti, co se učí anglicky, si svou angličtinu vyzkoušet. Pro žáky školy jsou všechny prezentace zdarma, ale podmínkou akce je postarat se o ubytování a stravu studentů. Organizace upřednostňuje ubytování v rodinách, studenti chtějí poznat život v ČR, tato praxe funguje i na jiných školách. Oslovujeme proto vás, rodiče, zda máte zájem a možnosti ubytovat na týden zahraničního studenta, získat tak zajímavé zkušenosti a umožnit svému dítěti (případně sobě) mimo jiné intenzivní konverzaci v angličtině. Škola zajistí stážistům celodenní program včetně svačiny a oběda, jedná se tedy o možnost přespání a jednoduché jídlo ráno a večer (případně poskytnutí kuchyně k přípravě jídla). Příjezd stážistů je plánovaný na neděli 31.1.v podvečerních hodinách a odjezd nejpozději v neděli 7.2. v dopoledních hodinách (bude ještě upřesněno).

Budu Vám vděčna za pomoc při organizaci projektu, který s velkým úspěchem organizovalo  ve spolupráci AIESEC již hodně škol.