Projekt EDISON opět na naší škole v termínu 13.2.-17.2.2017 !

2. 1. 2017

Po velmi úspěšné premiéře tohoto projektu v loňském školním roce ( viz fotogalerie a dokumenty v příloze) budeme opět hostiteli několika vysokoškoláků z různých zemí světa.Informace o stážistech nám zašle AIESEC Brno během ledna.Hlavním cílem tohoto projektu je komunikace v cizím jazyce a kontakt s lidmi z jiných zemí spojených s reálnou možností získání přátel v zahraničí.  V loňském roce se tento cíl naplnil a mnoho z nás stále udržuje kontakt se stážisty a dokonce se uskutečnila i setkání v jejich rodné zemi.

Seznam stážistů, kteří budou vyučovat na naší škole 13.-17.2.2017

Daniela Cordeiro - Portugalsko ( dr.cordeiro@campus.fct.unl.pt
Rita Laryea Amediavor - Ghana ( ritarichh@gmail.com )
Amelia Nurmawati - Indonésie ( amelianurma@gmail.com
Can KEÇECİ - Turecko ( idican96@gmail.com )
Siyu Li - Čína

Název projektu EDISON je zkratkou 6 anglických slov: Education, Drive, Internacionality, Students, Oportunity a Network.Jedná se o vysokoškolské studenty nejrůznějších oborů, kteří ve svých prezentacích představí sociální, ekonomickou, politickou a kulturní situaci své země. Všechny aktivity studentů ( interaktivní výuka, diskuze, workshopy, hry apod.) budou v cizím jazyce a každý stážista odučí během tohoto týdne 20 hodin.

Milí studenti,

věřím, že i v letošním roce vytvoříme skvělé prostředí pro naše stážisty. Prosím také o přijetí stážistů ve svých rodinách. Stát se hostitelskou rodinou na týden pro stážistu přináší nejen starosti, ale především hodně nových příležitosti ke zdokonalení v cizím jazyce a možnost výměnného pobytu.

V loňském roce byli hostiteli tito studenti: D.Poláček, A.Ritterová, N. Vetýšková, J.Jablonický ( všichni 4.A), K.Zimolková (7.C) a N.Meredová ( 6.C). Moc děkuji za jejich vstřícnost. Rádi vám poskytnou informace.

Další informace k projektu budou průběžně zveřejňovány na webu školy, na nástěnce ve škole a zasílány na vaše třídní maily.

Děkuji za pomoc při organizaci projektu.

RNDr. Jarmila Čeperová