Přírodovědná a literárně-historická exkurze 2. A a 6. C

23. 3. 2015

V pátek 20.3.2015 se studenti 2.A a 5.C zúčastnili přírodovědné a literárně-historické exkurze do Anatomického ústavu Masarykovy univerzity v Brně.

Pan učitel Handl provedl všechny účastníky i nejvýznamnějšími místy posledního odpočinku našich významných literárních, hudebních i politických osobností na Ústředním hřbitově v Brně.

Šlo ale o den velice zajímavý, protože jsme mimo jiné měli možnost pozorovat největší zatmění Slunce v ČR viditelné mezi lety 2011 a 2026 a také až do června roku 2021 poslední zatmění Slunce, které jsme z našeho území mohli spatřit. Při maximální fázi Měsíc krátce před 11. hodinou dopolední středoevropského času zakrýval shora okolo 73 procent slunečního disku.

Významný den, nové poznatky, další zkušenosti a zajímavosti.                                                                       V.K.