Přebor družstev škol v šachu 2018-2019

5. 12. 2018

Dne 27. 11. 2018 se naše škola zúčastnila přeboru škol v šachu. Po problémech s dopravou, kdy jsme asi hodinu stáli v Zaječí, jsme dorazili na místo s půlhodinovým zpožděním a nemohli jsme hrát první kolo (dohodl se výsledek remíza s družstvy, kteří cestovali stejným vlakem). Pak ale naše „A“ družstvo, v kategorii 2. stupeň ZŠ (6. - 9. třída ZŠ + nižší stupeň víceletých gymnázií) zabojovalo, a s velkým náskokem tři a půl bodu skončilo první. Tímto výsledkem se kvalifikovali do krajského kola, které se bude hrát v lednu příštího roku. Složení družstva M. Vaculík (Kva), M. Hrádek (Ter), Š. Šebesta, (Sek) a D. Dufek (Pri). Ještě větším překvapením byl výsledek „B“ družstva ve stejné kategorii. Ve složení M. Rada (Sek), J. Vykydal, O. Kolek a J. J. Kopa (Pri) obsadili medailovou třetí místo.

V kategorii SŠ (1.- 4. ročník  SŠ + vyšší  stupeň víceletých gymnázií) se umístilo naše družstvo ve složení J. Mlénský (Okt), A. Rapcová (Sep), R. Malý (Okt) a  J. Kamenský (Sek) na třetím místě a zůstalo těsně za postupovým místem.

Ctirad Šedý