Poznávací zájezd do Provence

1. 10. 2015

V týdnu od 21.  do  26.9.2015 se žáci našeho gymnázia spolu s žáky Gymnázia Klobouky zúčastnili cesty za poznáním francouzského regionu Provence. Během čtyř dnů jsme odkryli nesmírnou pestrost a podmanivost tohoto kraje. Poznali jsme její jedinečné vůně, barvy i chutě

POZNÁVACÍ ZÁJEZD DO PROVENCE

V týdnu od 21.  do  26.9.2015 se žáci našeho gymnázia spolu s žáky Gymnázia Klobouky zúčastnili cesty za poznáním francouzského regionu Provence. Během čtyř dnů jsme odkryli nesmírnou pestrost a podmanivost tohoto kraje. Poznali jsme její jedinečné vůně, barvy i chutě. Putovali jsme také historií od římského akvaduktu Pont du Gard až po muzeum Picassových děl. V Avignonu jsme navštívili Papežský palác, zazpívali si známou francouzskou písničku na avignonském mostě a energii dočerpali v avignonských zahradách. V Saint Tropez jsme zavzpomínali na filmy o četnících a obdivovali nablýskané jachty. Nechali jsme se okouzlit nejkrásnější francouzskou vesničkou Gourdon, vystavěné na 800 m vysokém skalním ostrohu. Nemohli jsme si nechat ujít světové hlavní město parfémů Grasse. Malebné uličky nás zavedly do nejromantičtějších zákoutí městečka. Při prohlídce parfumerie Galimard jsme se dozvěděli mnoho zajímavého o profesi „nosů“. Nice nás zase uchvátilo blankytně modrým mořem a obřími palmami. Velkolepou tečkou za naším zájezdem bylo Monako a jeho exotické zahrady plné kaktusů a sukulentů, knížecí palác s okouzlujícím interiérem, mumraj před nejslavnějším Kasinem a také Oceánografické muzeum s ukázkou nejroztodivnějších mořských obyvatel. Snad nikdo z nás nevynechal bazén s přátelskými žraloky, které jsme si mohli pohladit. Věřím, že příjemné dojmy z cesty všem dlouho vydrží.

Další fotografie najdete na  http://suisse.rajce.idnes.cz/, jméno + heslo: provence

Mgr. Darina Honsová