Okresní kolo olympiády českého jazyka bylo pro naše studentky úspěšné - Hanka Straková je vítězkou I. kategorie

19. 4. 2023

Na okresním kole Olympiády českého jazyka konaného v Břeclavi zastupovaly Gymnázium T.G. Masaryka Hustopeče čtyři žákyně, které se umístily na prvních místech ve školním kole soutěže. Z první kategorie to byly Hanka Straková (kvarta) a Dobromila Klepáčová (tercie). Za druhou kategorii pak Barbora Oháňková a Adéla Krušinová (obě 7.C) ...

Hanka Straková v první kategorii získala největší počet bodů a umístila se na 1. místě. Ve druhé kategorii se Barbora Oháňková umístila na 4. místě – přičemž od třetího místa se vzdálila jen jednou polovinou bodu. Adéla Krušinoví obsadila 7. místo ve II. kategorii a Dobromila Klepáčová 8.-10. příčku za kategorii I.
Všechny naše žákyně byly úspěšnými řešitelkami a 1. místo Hanky Klepáčové je mimořádným úspěchem. Zúčastní se také krajského kola Olympiády českého jazyka v Brně, které se koná 27.4. 2023.