Naši žáci a studenti patří mezi nejlepší v kraji v soutěži Finanční gramotnost

13. 5. 2022

Do 11. ročníku soutěže se zapojilo 325 škol a více než 20,5 tisíc žáků, což je nejvíce v její historii. Oba týmy z naší školy, které zvítězily v kategorii II. a III. v okresním kole, patří mezi tři nejlepší ve svých kategoriích v Jihomoravském kraji. ...

V kategorii II. řešil teoretické i praktické úkoly tým ve složení Matěj Šrubař, Alžběta Hrádková, Lenka Burešová ( všichni 4.C) a Martina Knoflíčková (3.C). Prezentaci praktického úkolu ( finanční rozpočet a zajištění výletu do zahraničí pro celou třídu) obhajoval tým 8. dubna on-line před komisí složenou z členů z ČNB, MF ČR, MŠMT a pořádající organizace  Metodica a EPFA ČR. Naši studenti si vedli  velmi dobře a byli pochváleni. V krajském kole skončili na skvělém 3.místě.
V kategorii III. se soutěžilo 19. dubna. Tým ve složení Jan Bartoň, Jitka Stritzlová (oba 5.C) a Petr Soudek (6.C)  si  vedl   výborně při obhajobě své prezentace praktického úkolu ( založení firmy).  Komise  ohodnotila jejich projekt  3. místem. V silné konkurzenci  gymnázií a obchodních škol Jihomoravského kraje je to jedinečný úspěch.
RNDr. Jarmila Čeperová