Naši studenti uspěli v šachu

9. 12. 2022

Dne 29. 11. 2022 se v Břeclavi konalo okresní kolo v šachu družstev. Soutěžilo se ve třech kategoriích a naše škola vyslala do boje dvě družstva, a to v kategorii „B“ (5. – 9. ročník ZŠ a 1. – 4. ročník víceletých gymnázií) a kategorii „C“ (kategorie středních škol). ...

Oběma utekl postup do krajského kola velmi těsně. Žákovské družstvo ve složení Vít Kučera, Tomáš Dufek, Adam Forejtník, Jindřich Franěk a Rafael Střelec skončilo na třetím místě o půl bodu za druhým, zajišťující postup do kraje. Družstvo studentů, za které nastoupili Martin Vaculík, Šimon Šebesta, Jakub Havlík, Jeroným Kamenský, Oliver Kolek a Daniel Dufek obsadilo rovněž třetí místo a k postupu ze druhého místa jim chyběl jeden bod. Všem zúčastněným děkujeme za reprezentaci našeho gymnázia a věříme, že příští rok již bude postupový.

Ctirad Šedý