Naše družstvo skončilo druhé v okresním kole soutěže SUBTERRA CUP 2022

28. 11. 2022

Dne 23.11.2022 se tým Gymnázia T. G. Masaryka Hustopeče zúčastnil florbalového turnaje Subterra cup ve Valticích. Jednalo se o okresní kolo, z něhož vítěz postupuje do kola krajského.

V prvním utkání jsme remizovali 1:1 s Gymnáziem Velké Pavlovice. Po hodinové pauze přišel na řadu tým Lvi Břeclav, který jsme porazili 2:1. Kluci se již sehráli a hra vypadala velmi aktivně. Důkazem byl v pořadí třetí zápas, ve kterém jsme převálcovali domácí Střední odbornou školu vinařskou 4:1! Po chvíli nám došlo, že ve finálovém zápase se postavíme proti silnému soupeři, a to proti Gymnáziu Mikulov. Na jejich soupisce bylo hned několik profesionálních hráčů. Zápas to byl velmi dramatický, avšak pro náš tým bohužel skončil prohrou. Nicméně výběr žáků našeho gymnázia se rval statečně a z Valtic jsme odjížděli spokojení s druhým místem.

Hráči Gymnázia T. G. Masaryka Hustopeče: Lukáš Oulehla, Jan Jetřich Kopa, Vojtěch Sůkal, Vojtěch Vachůt, Adam Hanák, Filip Mach, Jan Stehlík, Šimon Šebesta, Jiří Zach, Václav Kvapil, Jáchym Eliáš