Lyžařský kurz pod Pradědem

19. 4. 2023

Mezi tradiční akce, které se konají již mnoho let na Gymnáziu T.G.Masaryka v Hustopečích,  patří lyžařské kurzy. Oblíbenými destinacemi jsou Jeseníky a lyžařské středisko Schladming v Rakousku. V prvním dubnovém týdnu vyrazili studenti ze tříd tercie, kvinty a  z 1.A na kurz, který se konal v lyžařském středisku pod Pradědem, v areálu nacházejícím se v bezprostřední blízkosti nejvyšší hory Jeseníků a celé Moravy. ...

Protože tato oblast patří k nejchladnějším v republice, byl na všech sjezdovkách i v těchto jarních dnech dostatek sněhu. Studenti měli dobré podmínky pro to, aby se naučili nebo zdokonalili v jízdě na lyžích nebo na snowboardu. Během pěší vycházky se  seznámili s krásami okolní přírody, která je součástí CHKO Jeseníky. V odpoledních a večerních hodinách se hrály společenské hry, zpívalo se s kytarou a dokonce  i tančilo.
Dobrá nálada  vydržela  po celou dobu; možná i díky tomu, že  po návratu studenty  čekaly velikonoční prázdniny.

Za kolektiv učitelů z lyžařského kurzu
Mgr. B. Cahová