Literární soutěž „...a na troskách ghetta budeme se smát...“

27. 5. 2015

Už na začátku kalendářního roku začali studenti hlavně 6.C pracovat na zadání literární práce do soutěže, která je i dnes pro mladou generaci zajímavá. Vyhlásil ji Památník Terezín, šlo již o XXI. ročník a jmenovala se letos: „...a na troskách ghetta budeme se smát...“ ​

Po loňském úspěchu a 1. ceně za literární příběh Kláry Menšíkové, také z letošní sexty, poslalo do soutěže svoji práci celkem 6 studentů. Všechny práce byly úspěšné, ale zvláštní ocenění získalo vyprávění Alžběty Tupé, která se umístila na 7. místě v konkurenci mnoha škol z celé ČR. Úspěch nás těší o to víc, že šlo o soutěž, kde se vybíralo ze 495 prací!

Blahopřejeme.                                                                                                                                                                     V.K.