LITERÁRNÍ SOUTĚŽ „SKRYTÁ PAMĚŤ MORAVY“ dává příležitost literárně nadaným studentům

27. 1. 2020

I letos mají studenti, kteří vynikají ve slohu, popř. se věnují vlastní literární tvořivosti, možnost zapojit se do soutěže Skrytá paměť Moravy. Téma „Sítě“ stanovené pro tento ročník nabízí hledání odpovědí na otázku, kdy sítě dávají pocit jistoty a kdy se stávají pastí.

Mladší soutěžící ve věku 11–15 let mohou zaslat libovolný prozaický text na zadané téma, pro starší autory ve věku 16–19 let je určen žánr povídky. Příspěvky vyhotovené ve třech kopiích odevzdejte do 26. 3. 2020 (vyučujícím ČJ, p. Mgr. Růžkové), práce pak budou zaslány vyhlašovateli soutěže, kterým je Památník písemnictví Rajhrad.
Letos proběhne již 14. ročník soutěže, ve které byli studenti hustopečského gymnázia mnohokrát úspěšní. V minulém roce se náš student Vojtěch Ziaťko umístil na druhém místě v I. kategorii.
Pro vybrané studenty I. a II. stupně gymnázia se uskuteční v únoru informativní seminář „Krocení literární múzy.“