Jakub Slaný v celostátním kole Ekonomické olympiády obsadil vynikající 23.-24.místo

18. 5. 2023

Do celostátního kola mezinárodní soutěže postoupilo nejlepších 113 žáků ČR z celkového počtu 9145 žáků z 261 škol. Výsledky školního kola žáků kvarty zařadily naši školu mezi TOP 30-ti nejúspěšnějších škol v ČR. ...

Jakub postoupil do celostátního kola jako vítěz krajského kola a v písemném testu, který obsahoval otázky z ekonomie a finanční gramotnosti, projevil svoji schopnost samostatně ekonomicky uvažovat a vyvodit závěry na základě ekonomických pojmů a principů.

Slavnostní finále EO kat. ZŠ/NG se konalo 15.5.2023 v Brně na Ekonomicko-správní fakultě Masarykovy univerzity a organizátoři (INEV, ČNB, MUNI ECON ) připravili pro žáky a koordinátory bohatý program přednášek a networkingových aktivit.

Jakubovi blahopřejeme ke skvělému výsledku a děkujeme za reprezentaci školy v soutěžích Ekonomická olympiáda i Finanční gramotnost!

RNDr. Jarmila Čeperová, koordinátorka práce s nadanými žáky