Jaká je práce architekta? (Prima)

7. 10. 2021

Na tuto otázku si mohou odpovědět žáci primy Gymnázia T. G. Masaryka Hustopeče, kteří dne 4. října vyrazili na Mohylu míru. Zde pro ně pracovníci Muzea Brněnska připravili sportovně-naučné soutěžní dopoledne, v němž měli za úkol zjistit informace o bitvě tří císařů, prohlédnout si původní návrhy mohyly a vytvořit svůj vlastní návrh, postavit kopii mohyly z kartonových krabic. Součástí hry byly i sportovně laděné úkoly, například „opičí“ dráha ve stylu první světové války.

Žáci byli rozděleni do týmů a zadané úkoly zpracovávali společně. Zhostili se jich s obrovským nadšením a zápalem, povzbuzovali se navzájem a zároveň se seznámili s historií místa, které se sice nachází nedaleko od Hustopečí, ale mnozí jej ještě nikdy nenavštívili.
Protože i počasí bylo výjimečně příznivé, strávili žáci primy společně příjemné dopoledne a odnesli si báječný pocit sounáležitosti.
Mgr. Barbora Klobásková