Hustopečské gymnázium žilo tancem s Londýňany

23. 5. 2015

Na pozvání TS Lady Stars při Gymnáziu T.G.Masaryka přijelo do Hustopečí sedm londýnských tanečníků z prestižního tanečního Studia 68. Celých devět dnů tanečníci společně prožívali v duchu přátelství a tance mnoho krásných společných chvil. Hustopečští studenti a tanečníci LS si připravili zajímavý program, který byl složen z výletů, poznávání Hustopečí i okolí. Všichni společně byli na zámcích v Lednici a ve Valticích, u naší rozhledny zasázeli stromky mandloní, navštívili Brno, zúčastnili se slavnostního otevření sezóny ATC Merkur v Pasohlávkách, a to vše opravdu v režii ne vedoucích a učitelů, ale tentokrát podle svých představ, přání a plánů. Vše probíhalo samozřejmě v angličtině, takže určitě kromě nových přátelství, příjemných zážitků a poznávání se všichni úžasně zdokonalovali i v angličtině. Dva dny všichni strávili i v Praze, kde LS svým londýnským přátelům ukázali naši stověžatou matičku Prahu, ale také se zúčastnili tanečních workshopů s nejuznávanějšími tanečními lektory ČR, které jsme si také pozvali i na hodiny tance do Hustopečí. Londýňané byli opravdu nadšeni. Po loňském projektu Erasmus+, který se uskutečnil v Londýně, představili tanečníci z LS i naše město, naši zemi a možnosti formálního i neformálního vzdělávání. Londýňané byli překvapeni naší pohostinností a upřímným přátelským přístupem.

Bydleli v Rustikalu, který jim určitě připravil pěkné prostředí i přátelskou atmosféru. Také rodiče malých tanečníků a manželé Vrbovi připravili pro Londýňany pozornosti z Hustopečska, londýnské tanečníky dokonce přijala i paní starostka a věnovala jim upomínkové předměty a dárečky. Na večeři do vinného sklepa všechny zase pozvali manželé Tolárkovi. MOSS  logistics s.r.o. přispěl finanční částkou a manželé Böhmovi zajistili i koláče a koblihy na cestu do Brna a dárková balení vína. Honzíkovy domácí buchty, koblihy, řezy a koláče se pekly i u nás doma. A i ty všem chutnaly! Londýňané prožívali pobyt u nás podle svých slov jako by byli ve snu. Byli milí, spousty věcí nás naučili a celé setkání vyvrcholilo kouzelným představením show dance choreografie – Zloba – královna černé magie - na finále soutěže IFMS ve Valticích, kde svůj triumfální úspěch slavili i naši mladší tanečníci LS s pompomovou formací Papoušci z Ria. Získali zlaté medaile a postup z kategorie B do kategorie A a tím i účast ve finálové soutěži IFMS v Náchodě.

Určitě velkým zážitkem byl výstup na Pálavu, kam všechny vzal nestárnoucí pan učitel Handl. A i když pan Handl byl odpoledne ještě plný energie, Londýňané si pro tento den vyžádali volný večer. Že by je výstup na Pálavu unavil? I to je možné!

Rozloučení s Londýňany proběhlo při setkání v Mileniu ve Velkých Pavlovicích, které zakončilo celé hostování Londýňanů           u nás.V neděli už pan Živný a pan Sedláček opět odváželi Londýňany na brněnské letiště a loučení bylo velice těžké.

Všichni už se moc těšíme na společné projektové taneční setkání v Barceloně, kde se tentokrát setká pět tanečních studií           z norského Osla, belgického Bruselu, Londýna, španělské Barcelony a Hustopečí!

Veliké poděkování patří také učitelům gymnázia a panu řediteli Mgr. Sedláčkovi za podporu celé akce.    V.K.