Gymnázium T.G.Masaryka se zapojilo do celosvětové kampaně Erasmus Days 2021

18. 11. 2021

Cílem oslav bylo zviditelnit projekty realizované v rámci  Erasmus+ na naší škole v období 2014-2021, informovat o pozitivním přínosu tohoto programu a sdílet dosažené úspěchy a zkušenosti.
Organizace oslav Erasmus Days  byla naplánována na 14.října a velké štěstí bylo,  že se letos mohli do oslav přímo zapojit i studenti a učitelé  francouzské  partnerské školy , kteří v tomto týdnu byli účastníky výměnného pobytu v rámci projektu Erasmus+ KA2. V loňském roce z důvodu covidové pandemie proběhly  totiž oslavy pouze společnou videokonferencí. 
 

Program dne oslav  byl zahájen  dopoledne přijetím starostky města v obřadní síni MěÚ a zapojením francouzských studentů přímo do výuky  anglického a francouzského jazyka v některých třídách. Hlavní program pokračoval po obědě: naši studenti ze všech tříd připravili  aktivity sportovní, výtvarné a hudební, do nichž  zapojili francouzské studenty. V aule také probíhala prezentace nejen našich projektů, ale především vyučující anglického jazyka Mgr. Martin Ondryáš motivoval naše studenty sdílením svých bohatých zkušeností k zapojení do projektu Erasmus+ během studia na vysoké škole. 
Účastníci oslav obdrželi pěkné dárky, které zaslal Dům zahraniční spolupráce.  Večerní program pokračoval v prostorách Pavučiny, kde byli francouzští  hosté ubytováni. Všichni společně  vařili, pekli a ochutnávali  česká i francouzská  jídla a zpívali a tančili  až do pozdních večerních hodin.

RNDr.Jarmila Čeperová, koordinátorka projektu Erasmus+