FRANCOUZŠTINA NAPŘÍČ PĚTI KONTINENTY

19. 3. 2015

LE FRANÇAIS À TRAVERS LES CINQ CONTINENTS

LE FRANÇAIS À TRAVERS LES CINQ CONTINENTS

Dne 17. 3. navštívil naše gymnázium lektor francouzského jazyka Erwin Labrador, který je na půlroční stáži na Francouzské alianci v Brně. Pro žáky od kvarty po oktávu měl připravenou pestrou a poutavou prezentaci o své zemi, Venezuele. Žáci se dozvěděli nejen spoustu zajímavých informací o venezuelské mentalitě, přírodě či gastronomii, ale také o tom, jaké možnosti mají ti, kteří si osvojí francouzský jazyk, a to doslova napříč pěti kontinenty.

Ve druhé části hodiny si lektor prověřil, jak žáci porozuměli všem informacím formou známé a napínavé soutěže „Chcete být milionářem“, ve které všechny skupiny uspěly. Na závěr kladli žáci lektorovi otázky a zároveň na jeho přání doporučili, co by si neměl nechat ujít během svého pobytu v České republice.

Mgr. Darina Honsová