Francouzština jinak

26. 2. 2016

Ve čtvrtek 25. února 2016 žáci 1. A a kvinty se učili francouzsky trochu jinak. Během exkurze do Francouzské aliance v Brně se setkali se stážistkou, rodilou mluvčí z Remeše. Ta pro ně připravila pestrý program. V prostorách Aliance řešili úkoly, hledali odpovědi na otázky a listovali v knihách uložených v tamní mediatéce. Poté si zahráli francouzskou verzi oblíbené hry „Město, moře …“. Vítězné družstvo bylo odměněno knihou. Nejlákavějším a nejvoňavějším bodem programu však byla příprava francouzských palačinek. Napekla se jich celá mísa, a chutnaly tak, že žádná nezbyla.

Mgr. Darina Honsová