FRANCOUZSKÉ DOPOLEDNE SE ZŠ KOMENSKÉHO

25. 3. 2015

FRANCOUZSKÉ DOPOLEDNE SE ZŠ KOMENSKÉHO

V úterý 24.3. žáci kvarty navštívili ZŠ Komenského, kde si pod vedením paní učitelky Honsové připravili pro žáky 7. a 9. třídy program s vůní Francie. Žáci společně připravili dva druhy „quiche“ podle francouzského receptu. Po dobu pečení si po skupinkách poskládali puzzle z francouzských departmentů a také měli možnost dozvědět se o tom, jak probíhá výuka francouzštiny na gymnáziu. Při listování učebnicemi nás již přilákala vůně slaných koláčů, které z talířů rychle zmizely. Na závěr jsme si všichni společně zahráli oblíbenou Kimovu hru. Žáci si procvičili paměť a zároveň se naučili nová slovíčka. Touto zdařilou akcí obě školy navázaly spolupráci, pro kterou se již rodí nové nápady. Dík patří našim žákům kvarty, vedení ZŠ a paní učitelce Ireně Janovské.

Mgr. Darina Honsová