Flashdance, představení MDB, které opět nezklamalo.

16. 2. 2016

Naše škola uspořádala pro žáky primy, sekundy a zájemce z jiných tříd i rodičů zájezd do brněnského Městského divadla na muzikál Flashdance.

Ten se odehrál 16.2.2016 v moderním muzikálovém sále MDB, který byl postavený v roce 2004 jako nejlépe technicky vybavený sál v Evropě  (informace - webové stránky divadla: http://www.mdb.cz/hudebni-scena ).

Ten se odehrál 16.2.2016 v moderním muzikálovém sále MDB, který byl postavený v roce 2004 jako nejlépe technicky vybavený sál v Evropě (viz stránky divadla: http://www.mdb.cz/hudebni-scena ). Hudební sál pojme asi 680 diváků a těžko bychom v sále při tomto představení hledali volné místo.

Slavný americký hudební film z roku 1983 Flashdance režiséra Adriana Lynea asi mnozí známe.           V  roce 2008 přenesl anglický divadelní producent David Ian tento romantický příběh s atmosférou oblíbených 80. let na jeviště. Tom Hedley a Robert Cary napsali příběh lásky, touhy a splněných snů podle filmového scénáře, se známými melodiemi (v muzikálu se objevilo pět původních a šestnáct nových písní) a vznikla show, která nejdříve vyrazila na turné po Spojeném království a poté se několik měsíců hrála na West Endu v Shaftesbury Theatre.  Flashdance je dnes pýchou Městského divadla, na stránkách MDB se uvádí, že tento dech beroucí a energií nabitý titul plný energických choreografií byl nabídnut i českému diváku v evropské premiéře v překladu Jiřího Joska.

My jsme se představení zúčastnili společně s rodiči našich žáků a muzikál se všem moc líbil. Městské divadlo Brno na Lidické ulici nás ještě nikdy nezklamalo. Marry Poppins, My Fair Lady (ze Zelňáku) a  další představení, které jsme v posledních letech navštívili, byly vždycky perfektní.  Nedá se říci, že někdo z herců byl lepší, někdo horší. Všichni byli naprosto skvělí. Všechny třeba rozesmál výstup Zdeňka Junáka v roli Harryho, majitele klubu, jehož plnoštíhlá postava absolutně skvěle ,,korespondovala“ s vypracovanými těly mladých tanečníků.  Zdeněk Junák byl úžasný. A mnozí z nás získali po jeho scéně jakýsi pocit uspokojení. Ani nevím proč???...

Jediným, možná trošku stinným bodem představení, bylo vyvrcholení tanečního umění  Alex Owensové, hlavní hrdinky muzikálu, před zkušební komisí konzervatoře, kam se chtěla dostat. Máme na gymnáziu taneční skupinu a s tanečním uměním bohaté zkušenosti, tak možná i proto někteří z nás čekali taneční choreografii na daleko vyšší úrovni, která se nekonala. Možná už byla Alex za celé taneční představení unavená, i když to na ní nebylo vůbec vidět.  Ale každopádně divadelní umění  a muzikálové výstupy všech herců byly prezentovány opravdu skvěle. Žáci byli ale opět velice pozorní, a proto si všimli, že v Hanině pokoji  (bývalá učitelka tance) spadla z okna záclonka, která v dalších obrazech nebyla vrácena na okno, ale chyběla. Holt máme velice vnímavé děti!

Na závěr představení všichni diváci tleskali ve stoje a několikrát se otevřela opona a děkovačka se opakovala.  A věřte, že bylo čemu tleskat!

Každopádně všichni byli velice spokojeni a odcházeli s díky za skvělé muzikálové představení. Všichni se těší na další společné představení v Městském divadle. Všem toto představení doporučujeme, určitě stojí zato ho vidět!

Informace k představení jsme čerpali ze stránek divadla:

http://www.mdb.cz/inscenace/321-flashdance                                                          V.K.