Exkurze v HTV ve znamení loučení se ...

5. 10. 2016

V úterý 4.10.2016 se studenti semináře ČJ  z maturitních ročníků zúčastnili exkurze v oddělení Marketingu a kultury na MěÚ v Hustopečích. Jako každoročně navštívili redakci Hustopečských listů a  Hustopečského magazínu.

Všichni byli seznámeni s prostředím a  prací redakce. Velice milá a příjemná paní redaktorka, bývalá studentka našeho gymnázia, Jana Rozková (Langová), všem povyprávěla, jak se pracuje v tisku, co skrývá pojem žurnalistika, jak vznikají Hustopečské listy i jak se natáčí pravidelné Hustopečské magazíny. Studenti měli možnost si i na vlastní kůži vyzkoušet moderování  v autentickém prostředí, za pultem redakce, odkud se pravidelně vysílá Hustopečský magazín. A že to není práce úplně jednoduchá, všichni poznali velice brzy.

Tentokrát proběhlo celé setkání i ve znamení loučení se, protože moderátorka Jana Rozková z redakce po několikaletém působení z redakce odchází. Jana byla studentkou našeho Gymnázia T.G.Masaryka a  po gymnáziu vystudovala bakalářské studium žurnalistiky. Vyprávěla o svých začátcích, o nástupu do Břeclavského deníku, o náhodě, která ji do HTV přivedla, a také o tom, co jí práce v HTV dala a  co by chtěla ještě v životě zkusit a naučit se. Také vzpomněla na svého úžasného parťáka – kameramana Michala Daňka, který z HTV odešel před časem. Svoji práci měla a má moc ráda, ale dnes už se pro ni stala rutinní záležitostí a chtěla by poznat ještě něco nového, jiného.

Všichni jsme Janě za celou naši školu poděkovali za spoustu krásné práce, která po ní v Hustopečích zůstane a  popřáli jí mnoho dalších krásných a  nových zkušeností.                                                                                                V.K.