Exkurze na ,,Velkou Moravu"

14. 10. 2015

Ve středu 14.10.2015 se žáci a studenti sekundy a kvinty alespoň na dopolední hodiny vrátili v čase do historie Velké Moravy. Jejich exkurzi do Slovanského hradiště v Mikulčicích sice počasí nepřálo, ale vzhledem k tomu, že program probíhal v budovách muzea, nějaký ten déšť nikomu nevadil.

Akce byla určitě zajímavá a obohatila tak výuku dějepisu období od 9. století.

Nejprve se všichni seznámili s historií objevení areálu Slovanského hradiště, s památkami a zajímavostmi expozice, pak byl pro ně připraven i zábavný program s luštěním hlaholského písma a poznáváním nejrůznějších předmětů, které archeologické vykopávky  přinesly.

Akce byla určitě zajímavá a obohatila tak výuku dějepisu období od 9. století.                                                       V.K.