Energetická gramotnost

17. 10. 2018

8. 10. 2018 se na naší škole uskutečnila přednáška pana Michala Ptáčka PhD. z Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně. Zúčastnili se studenti 3. ročníku.

Interaktivní prezentace seznámila žáky se základními tématy v oblasti energetiky. Přiblížila, jak funguje energetika, proč je pro nás tak zásadní a s jakými základními problémy se musíme potýkat. Hodně se mluvilo o blackoutu a problémech s ním spojenými, o obnovitelných i neobnovitelných energetických zdrojích a jejich vzájemné provázanosti. Účastníci se seznámili s národními prioritami v dané oblasti v porovnání s prioritami okolních států.

Přednáška studenty zaujala a ti reagovali odbornými dotazy. V rámci programu si tak rozvíjeli klíčové kompetence RVP.

RNDr. Jitka Jirásková