Dotace JmK Do světa 2015!

7. 10. 2015

Pobytově-poznávacího zájezdu do Toskánska s návštěvou partnerské školy v Colle val d´Elsa se ve dnech 27.9.-4.10.2015 zúčastnilo 34 studentů, kteří se zapojili do projektu "Technology is just a tool for working together". Jihomoravský kraj podporuje spolupráci škol v partnerských regionech JmK.

Chtěla bych pochválit naše studenty za skvělou prezentaci nejen naší školy, města, ale celého Hustopečska

fotogalerii si můžete prohlédnout na http://dvornik.rajce.idnes.cz/Toskansko_2015/

Studenti během pobytu poznávali krásy Toskánska a postupně nacházeli společné rysy obou regionů.Už ubytování ve vinařství La Pieve Vecchia bylo pro mnohé velkým překvapením. Toskánsko- středověká atmosféra, cypřišové háje, zelené kopečky, úhledné řady vinné révy, vůně olivovníků, místní červené víno- Chianti, pizza, cappucino, Tyrhénské moře atd. Navštivili jsme Luccu- město 100 kostelů,město opery,rodiště skladatele Giacomo Pucini, rodina Bertolli- olivový olej. Pisu- náměstí zázraků a šikmá věž, San Gimignano- " středověký Manhattan" z původních 75 rodových věží zůstalo 15, Volterru- město alabastru, Sienu- náměstí ve tvaru mušle, gotická katedrála, Colle- město zpracování křišťálu a Florencii- město umění, galerie Uffizi, most Ponte Vecchio, katedrála Santa Maria del Fiore se zvonicí atd.

Důležitým cílem bylo setkání studentů obou škol, práce na společném projektu k 10. výročí eTwinningu a navázání přátelství, které bude pokračovat v dalších letech. Všechny materiály, kresby, fotografie, videa, články atd. studenti postupně zpracují a budou je prezentovat při různých příležitostech.