Divadelníci z Hustopečí a Noak Bridge v Londýně pracovali na projektu výměny mládeže Erasmus+

30. 10. 2019

Členové Spolku dětí a mládeže Duhový svět Hustopeče, ve velké míře právě studenti Gymnázia T.G.Masaryka, spolupracovali na projektu erasmus+ výměny mládeže s londýnskými ochotník y a tanečníky z HK Dance Studio z Noak Bridge.

Členové Spolku dětí a mládeže Duhový svět Hustopeče, ve velké míře právě studenti Gymnázia T.G.Masaryka spolupracovali na projektu erasmus+ výměny mládeže s londýnskými ochotník y a tanečníky z HK Dance Studio z Noak Bridge.

Šlo o úžasný projekt,  kde se všichni nejen spřátelili, ale v rámci neformálního vzdělávání si předali mnohé dovednosti a umění.

V rámci projektu také většina účastníků navštívila divadelní představení Wicked  v divadle Victoria  Apollo, společně si všichni vyjeli na výlet do Brightonu, kde navštívili i místní akvárium Sea Life a filmová Warner Bros studia Harryho Pottera. V programu byla i návštěva muzea voskových figurín Madam Taussaud a další kulturní akce.

Všichni účastníci výměny mládeže komunikovali v anglickém jazyce, a tak si zdokonalovali svoje znalosti. Úkolem bylo i plánování celé výměny, které zvládali všichni s nadhledem, a jelikož toto byl již náš 5. projekt, vedoucí spíš jen přihlíželi a účastníci si od přípravné fáze organizovali projekt sami. Rozdělovali si kompetence, jednotlivé úkoly, časově i obsahově plánovali. A šlo jim to výborně, celá organizace klapla na jedničku.

Největším zážitkem byla prezentace naší spolupráce v samotném Londýně, kdy divadelníci procházeli  v kostýmech ulicemi Londýna.

Divadelní představení ve své kompletní podobě bude představeno hustopečské veřejnosti sice po skončení projektového období v prosinci 2019, ale bude tak ještě dlouhodobě zajištěna propagace a udržitelnost projektu.

Je třeba vyjádřit obrovské poděkování DZS v Praze, protože nám kdykoli ochotně byla poskytnuta konzultace a mnohé rady pro organizace nezbytné.

Věra Komoňová, Mgr., manažerka projektu neformálního vzdělávání Erasmus+