Budoucí terciáni a TS Lady Stars pojedou do Londýna s ,,Malým princem"

18. 7. 2016

Tanečníci a divadelníci, kteří pracují v rámci mimoškolních aktivit v TS Lady Stars Hustopeče a divadelním kroužku Habaděj dostali skoro milionový grant na projekt EU Erasmus+ na cestu a získávání tanečně-dramatických zkušeností v Londýně. Z celkového počtu přijatých žádostí 198 byl náš hustopečský projekt mezi 44 schválenými, což je obrovský úspěch.

Celkem 60 tanečníků a divadelníků českých i anglických se v Londýně setká při práci na projektu neformálního vzdělávání s názvem ,,Mystérium dětství je zázrak aneb s Malým princem Evropou“. Kromě dramatizace budou mladí umělci poznávat život a reálie Londýna a Anglie. Pracovat v multikulturních týmech, získávat zkušenosti a vědomosti v oblasti umělecké i divadelní.

S projektem ,,Malý princ“ už za podpory Jihomoravského kraje byli hustopečští tanečníci a divadelníci i v Moskvě a v Nižním Novgorodu, odkud si dovezli mnoho krásných zážitků a zkušeností v oblasti mládežnické spolupráce.

S londýnskými mládežníky mají Hustopečští už zkušenosti z minulých tanečních setkání, nyní ale půjde o spolupráci s dalšími mladými herci z Anglie.

Na tento projekt se všichni strašně moc těší. Vždyť možná v příštích letech díky brexitu už taková spolupráce nebude vůbec jednoduchá, nebo dokonce možná.                                                                                                     V.K.