3.A poznávala historické krásy a zajímavosti Prahy

20. 6. 2022

Ve středu 15.6.2022 se vydala třída 3.A  na dvoudenní kulturně-historicky poznávací výlet. Hned první den studenti navštívili  Vyšehrad  a  Baziliku svatého Petra a Pavla, v jejímž stínu na hřbitově Slavín odpočívají významné osobnosti našich dějin. Navečer se rozdělili na dvě skupiny a vyrazili  do divadel na představení Poe (v Národním divadle) a Vyhazovači (v Divadle Radka Brzobohatého). Po představeních si všichni užívali  letní atmosféru teplého večera a noční procházku Prahou. ...

Druhý den studenti vyjeli lanovkou na Petřín, prošli se kolem Strahovského kláštera a došli až k branám Pražského hradu těsně po 12:00, takže měli možnost shlédnout polední ceremoniál střídání stráží. Zámecké schody je dovedly ke Karlovu mostu, prošli Staroměstskou mosteckou věží a propletli se mezi ostatními turisty až na Staroměstské náměstí s Pražským orlojem. Putování Prahou někteří zakončili návštěvou Národního muzea, aby si prohlédli expozici s názvem ,,Nikdy se nevzdáme“, která připomíala rok 1942- atentát na R. Heydricha a události na to navazující.

Mgr. Kateřina Baťalíková, PhD.